Ana Palomino awarded silver badge at Extremeño Handball Gala | miajadas

Ana Palomino awarded silver badge at Extremeño Handball Gala |  miajadas

  • BEST PLAYER 2. MALE DIVISION: FRANCISCO JAVIER DEL POZO FILIU (PACENSE HANDBALLING UNION OF PACENSE)

  • BEST ACTRESS: BELÉN BAQUERO BUENAVIDA (EMD ACEUCHAL)

  • BEST YOUNG ACTOR: SERGIO APOLO DÍA (HELBALLING UNION OF PACENSE)

  • BEST YOUNG ACTOR: EUGENIA GÓmez GALLARDO (UN. SAN SERVÁN)

  • BEST ACTOR: ALEJANDRO SAAVEDRA GÓMEZ (CD JOSEFINAS MÉRIDA)

  • BEST ACTOR: JULIA GÓMEZ GALLARDO (UN. SAN SERVÁN)

  • BEST ACTOR: RUBÉN SALCEDO PULIDO (CP PAIDEUTERION)

  • BEST ACTOR: VERÓNICA NISA RAMOS (WELCOME)

  • TOP SCORE MEN PART 2: MANUEL GARCÍA BRONCANO (BM. SPORTING LA GARROVILLA)

  • TOP ACTOR: BELÉN BAQUERO BUENAVIDA (EMD ACEUCHAL)

  • BEST YOUNG ACTOR: FERNANDO GARCÍA GUISADO (LA TAPERÍA NO&RA C.BM. VILLAFRANCA

  • YOUTH WOMEN’S TOP Score: MAR FLORES MAROTO (EMD ACEUCHAL)

  • BEST MALE CADET SCORES: DANIEL SÁNCHEZ SAUCEDA (AD UN. MIAJADAS)

  • BEST ACTOR: SARA BENITEZ RUIZ MOYANO (CEMD CABEZA DEL BUEY)

  • BEST KIDS ACTOR: RUBÉN SALCEDO PULIDO (CP PAIDEUTERION)

  • HIGHEST SCORE IN GROUP A IN CHILDRENS WOMEN: LLUVIA REY MEZ (UPPM CALAMAONTE)

  • HIGHEST SCORE IN GROUP B FOR WOMEN: ARANTXA NÚÑEZ COTANO (WELCOME)

  • BEST COACH 2. MEN’S DIVISION: CARLOS CADAVAL GONZÁLEZ (BM. DENTAL CLINIC CIUDAD DE VILLAFRANCA)

  • BEST FEMALE COACH: JUAN PEDRO MORENO CORCHUELO (EMD ACEUCHAL)

  • BEST YOUTH MALE COACH: JOSÉ MARÍA ROMERO CARO (UN. VILLAFRANCA)

  • BEST FEMALE YOUTH COACH: SONIA SIERRA MORA (SAN SERVÁN BM)

  • BEST MALE CADET COACH: MANUEL GARCÍA BLAZQUEZ (CD JOSEFINAS MÉRIDA)

  • BEST FEMALE COACH: SONIA SIERRA MORA (BM SAN SERVÁN)

  • BEST BOYS’ COACH: CARLOS RODRIGUEZ TOSINA (CP PAIDEUTERION)

  • BEST FEMALE CHILDREN’S COACH: CECILIO RISCO CANTO (WELCOME)

  • MINIMUM SCORE TEAM PART 2: MAULINE: HANDBALL DENTAL CLINIC CIUDAD DE VILLAFRANCA

  • MINIMUM WOMEN’S TEAM: EMD ACEUCHAL

  • MINIMUM MEN’S SMALL TEAM: UNION HANDBALL SPEED

  • WEAKEST WOMEN TEAM: UN. SAN SERVAN

  • MEN’S CADET LEAST GO TEAM: UNION HANDBOL SPEED

  • FEMALE CADET LEAST GO TEAM: UN. SAN SERVAN

  • KIDS MEN’S LAST GOING TEAM: CD JOSEFINAS MÉRIDA BLANCO

  • GIRL’S LEAST GO TEAM: EMD ACEUCHAL

  • BEST SPORTS ORGANIZATION: EMD ACEUCHAL

  • “ALBERTO BENEGAS” CTA AWARD: JOSÉ MANUEL CHACÓN CASTRO

  • MEDIA: ÁLEX CARPALLO (CHANNEL EXTREMADURA RADIO)

  • Senior MALE CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 BM. BEACH: WB. LA GAVIA BEACH

  • Senior WOMEN’S CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 UN. BEACH: LAS LEONAS BEACH

  • MALE YOUTH CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 BM. BEACH: NOTINAS BEACH

  • WOMEN YOUTH CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 UN. BEACH: LAS LEONAS BEACH

  • MALE CADET CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022.BM. BEACH: MIAKA BEACH

  • WOMAN CADET CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 UN. BEACH: LAS LEONAS BEACH

  • KIDS CHAMPION CIRCUIT EXTREMADURA 2022 BM. BEACH: CD JOSEFINAS MÉRIDA BLANCO

  • WOMEN CHAMPIONS CIRCUIT EXTREMADURA 2022 BM. BEACH: EMD ACEUCHAL

  • #Ana #Palomino #awarded #silver #badge #Extremeño #Handball #Gala #miajadas

    Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *